loading

درباره ما

درباره شرکت ما

گروه دارویی سام اکسیر

گروه سام اکسیر در ابتدا با تاسیس شرکت سام آرین اکسیر (سهامی خاص) پس از انجام مراحل قانونی موفق به اخذ موافقت اصولی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت تولید و واردات دارو و مکمل دارویی گردید. هدف از ایجاد و تاسیس شرکت، نگرش جدید به فرایند تولید و واردات دارو با توجه به نیازهای پزشکی و دارویی جامعه با تکیه بر مدیریت زنجیره تامین دارو و رویکردهای نوین مدیریتی بوده است.

اهداف اساسی

 • تکمیل زنجیره ارزش دارویی
 • تقویت مشارکت‌ها و اتحادهای استراتژیک
 • توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان
 • توسعه و توانمندسازی منابع انسانی
 • توسعه سبد محصولات و برندهای شرکت

اخذ گواهینامه شرکت خلاق

با توجه به رونق اقتصاد خلاق به عنوان رویکردی نوین در عرصه  اقتصاد، صنعت و فرهنگ، شاهد هستیم که در کنار شکل‌گیری شرکت های دانش‌بنیان در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، بخش دیگری از شرکت‌ها که ماهیت رشد ایشان بر مبنای خلاقیت، نوآوری و ارایه مدل های نوین کسب و کار می باشد، با مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تحت عنوان شرکتهای خلاق در زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی کشور ظهور کرده و مراحل رشد خویش را با شتاب پشت سر می گذارند.

شرکت سام آرین اکسیر به عنوان نماینده گروه سام اکسیر مفتخر است با احراز شرایط لازم، به عنوان یکی از شرکتهای خلاق کشور شناخته شده است و می‌کوشد تا زمینه های تبدیل کلیه شرکتهای گروه به شرکتهای خلاق را فراهم نماید.

فهرست شرکتهای خلاق کشور

ماموریت گروه

حصول توسعه‌ی همه جانبه‌ی کشور منوط به داشتن جامعه ای سالم، شاداب و پویا است. آرمان سهام‌داران شرکت در کنار توجه به تحولات کنونی دنیا، فضای نوین اقتصاد جهانی، رشد علمی و به کارگیری فن‌آوری‌های نو، معطوف به سلامتی انسان است. با اتکال به قدرت لایزال الهی و در پرتو کوشش جمعی و مدیریت دانش محور در مسیر تحقق آرمان‌ها، بیانیه ماموریت شرکت سام آرین اکسیر در افق پنج ساله منتهی به 1404 چنین خواهد بود:

 • توسعه یافته متناسب با مقتضیات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی با تکیه بر مدیریتی سالم.
 • برخوردار از دانش پیشرفته و توانا در تولید دارو متکی بر منابع انسانی.
 • فعال، مسئولیت پذیر، برخوردار از وجدان کاری، انضباط و تعاون و سازگاری اجتماعی.
 • تامین بخش عمده مکمل‌های دارویی و غذایی کشور مطابق با استانداردهای جهانی از نظر بهداشت و کیفیت.
 • انتقال دانش فنی و فن‌آوری تولید دارو و مکمل‌های دارویی با تاکید بر تولید برپایه منابع بومی و گیاهان دارویی مورد استفاده در طب سنتی.
 • شناخته شدن به‌ عنوان یک شرکت خوش‌نام، پیشرو، پاسخگو و متعهد به اصول ارزشی و مسئولیت‌های اجتماعی.
 • پاسخگویی به نیازهای دارویی گروه‌های مختلف جامعه به صورت تخصصی اعم از تلاش برای بهبود شاخص‌های سلامت ایرانیان.
 • توسعه و توانمندسازی منابع انسانی به‌عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان.
 • تلاش جهت تبدیل‌شدن به نخستین انتخاب مخاطبین از طریق عرضه داروهای متنوع و باکیفیت برتر در راستای تسکین آلام بیماران و بهبود سلامت جامعه.
 • تلاش در راستای ارتقای سلامتی ایرانیان بویژه از طریق آگاهی‌بخشی در حوزه سلامت

پیام مدیرعامل

بر آن شدیم تا با وجود همه دشواریهای اقتصادی گامی در راستای پیشبرد و اعتلای صنعت و تولید به عنوان مهمترین زیرساخت توسعه اقتصادی کشور برداریم. تلاش می‌نماییم تا با بهره‌گیری از سرمایه انسانی با توان علمی بالا ، متخصص و اخلاق مدار، به سمت اقتصادی دانش بنیان، درون زا و برون نگر برویم. می‌کوشیم تا در حد بضاعتمان، بستری برای توسعه نگاهی خلاق و نوآورانه و همچنین مشتری محور در صنعت دارویی کشور فراهم نماییم تا سهمی در رشد، بالندگی، توسعه صنعتی و ایجاد اقتصادی پویا  و تولید محور در میهن عزیزمان داشته باشیم.

مفتخرم که جمعی از زنان و مردانی تلاشگر و جسور، همدل و دلسوز و متخصص در این مسیر سخت و پر تلاطم مرا یاری نمودند تا امروز شرکت‌هایی خوش آتیه و مفید برای جامعه و صنعت، در کنار هم و در قالب گروه شرکت‌های سام اکسیر روزهای درخشانی را رقم بزنند.

اینجانب ضمن قدرشناسی از زحمات همه عوامل زنجیره صنعت دارویی و سلامت کشور و همچنین همکاران گرانقدرم، اعلام می‎دارم، مصمم هستیم تا با یاری خداوند و پشتوانه همراهی و همدلی کلیه ذینفعان در عین پایداری بر روی ارزش‌های گروه، روز به روز موثرتر و قدرتمندتر به سوی اهداف عالیه گروه پیش برویم. امید و ایمان دارم که ما می‌توانیم و زیباتر اینکه هدفی بالاتر از توسعه سلامتی مردم کشورمان نداریم.  

ساختار سازمانی